جستجو در سایت:

                  

چهارمین کنگره ملی و دومین کنگره بین‌المللی زخم و ترمیم بافت به همت جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران سوم تا پنجم آبان ماه امسال در تالار دکتر غرضی بیمارستان میلاد تهران برگزار می‌شود و آخرین مهلت ارسال مقاله به بخش دانشجویی 15 مهرماه اعلام شده است.

به گزارش سایت علوم پزشکی به نقل از ایسنا، مطابق مصوبه دومین جلسه علمی چهارمین کنگره سالانه زخم و ترمیم بافت مهلت ارسال مقاله به این کنگره روز پنجشنبه، 30 شهریورماه به پایان رسید و به دلیل حجم بالای مقالات ارسال شده علیرغم سال‌های گذشته این زمان تمدید نشد.

دکتر محسن فاتح، دبیر اجرایی کنگره زخم گفت: تاکنون تعداد 357 مقاله، سخنرانی و پروپوزال به دبیرخانه کنگره زخم ارسال شده که از میان مقالات رسیده تعداد 33 مقاله مربوط به سخنرانان مدعو داخلی و خارجی در بخش علوم بالینی، 15 مقاله از سخنرانان مدعو داخلی و خارجی در بخش علوم پایه، 61 مقاله ارسال شده به دبیرخانه کنگره از سوی محققان و 7 مقاله از پژوهشگران جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران بوده است. همچنین به بخش دانشجویی کنگره تاکنون 31 مقاله دانشجویی و 30 پروپوزال رسیده است.

وی افزود: مجموعه مقالات رسیده پس از دسته‌بندی به دو بخش علوم بالینی و علوم پایه، در اختیار داوران قرار می‌گیرد. شیوه داوری مقالات به صورت دوسویه کور است، بدین معنی که نویسندگان هر مقاله و داوران آن برای هم ناشناس خواهند بود.

فاتح تصریح کرد: داوران که از اساتید و اعضای هیئت علمی جهاد دانشگاهی هستند، مقالات را بر اساس ویژگی‌هایی از قبیل تازگی موضوع، روش بررسی و مطالعه، اخلاق، کیفیت نگارش و ... پذیرفته و یا مردود اعلام می‌کنند. مقالات پذیرفته‌شده نیز جهت ارائه در کنگره بر اساس ویژگی‌هایی که ذکر شد، به دو بخش ارائه شفاهی (سخنرانی) و ارائه به صورت پوستر تقسیم می‌شوند.

وی بیان کرد: آخرین مهلت ارسال مقاله به بخش دانشجویی کنگره پانزدهم مهرماه است. پروپوزال‌هایی که برای بخش ایده برتر فرستاده شده‌اند نیز بر اساس معیارهایی از جمله تازگی موضوع، قابلیت اجرا، به صرفه بودن و داشتن توجیه اقتصادی، کیفیت نگارش پروپوزال و ... جهت شرکت در مسابقه انتخاب می‌شوند. از میان ایده‌های پذیرفته‌شده 2 ایده به عنوان ایده برتر انتخاب می‌شوند.

فاتح گفت: تاکنون مقالات بسیار زیادی به کنگره ارسال شده است که تعدادی از مقالات رسیده به دلیل مغایرت با استانداردهای اعلام شده ضمن اعلام به نویسندگان پاسخگوی آن‌ها حذف شده‌اند. نتیجه داوری مقالات از طریق سایت کنگره به نشانی wtrc .ir و نیز دعوت‌نامه‌هایی که برای پذیرفته‌شدگان بخش سخنرانی و بخش پوستر فرستاده می‌شود، به اطلاع نویسندگان خواهد رسید.

بر اساس اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، وی افزود: بر اساس آمارهایی که تاکنون به دست آمده، میزان مشارکت پژوهشگران از دانشگاه‌ها و مراکز درمانی و آموزشی سراسر کشور و همچنین پژوهشگران خارجی نسبت به کنگره‌های پیشین رشد چشمگیری داشته است.

 azmoon site

 

 

ورود کاربران

به جمع خانواده بزرگ علوم پزشكي خوش آمديد

افراد انلاين

ما 97 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top