logo

انتخاب رشته

انتخاب آزمون

 

خواص دارچين:

*دارچين به مقدار زيادي حاوي آهن،كلسيم،منگنز و فيبر است.

*با مصرف پودر دارچين از عفونت هاي قارچي جلوگيري كنيد.

*استنشاق روغن دارچين باعث افزايش حافظه و تمركز ذهني در فرد مي شود.

*براي برطرف شدن گرفتگي و مجراي تنفسي از دارچين در چاي استفاده كنيد.زيرا اگر آن را به چاي يا سوپ خود بيافزاييد از حالت تهوع جلوگيري مي كند.

*اين گياه فوق العاده در برطرف كردن بيماري هايي مانند اچ اي وي، ام اس و الزايمر موثر است. و باعث كاهش و جلوگيري از پيشرفت آنها مي شود.

*از جمله خواص ديگر اين گياه عبارتتند از :خاصيت آرامش بخشي،درمان اختلات گوارشي،كنترل قند و كلسترول خون، كاهش درد و نفخ معده و اسهال،جوان كننده،تب بر،كاهش دهنده درد هاي عضلاني،تقويت قواي جسمي مي باشد.

*اگر در خود احساس ضعف و ناتواني مي كنيد چاي دارچين را فراموش نكنيد.

11111111111111111

مضرات دارچين:

از آن جايي كه دارچين داراي طبيعت گرمي مي باشد افراد گرم مزاج در مصرف آن دقت نمايند.زيرا مصرف  بيش از حد آن عوارضي چون خارش بدن،خشكي پوست،گر گرفتگي،خارش گوش و گلو، تپش قلب ،بي خوابي و افسردگي،التهاب  و ورم پوست را به همراه دارد.

نكته:با توجه به توصيه متخصصان زنان باردار از مصرف دارچين و مواد حاوي دارچين حتي به مقدار كم به طور جدي خودداري كنند .زيرا در برخي موارد باعث زايمان زود رس خواهد شد.به ياد داشته باشيد در دوران شيردهي مصرف ادويه هايي مانند دارچين باعث ناراحتي معده نوزاد مي شود.اگر فرزند شما دچار اسهال،معده درد و يا استفراغ شود نشانگر حساسيت آن به اين نوع غذاها مي باشد.

 گردآورنده:نسرين فدايي