جستجو در سایت:

                  

سایت علوم پزشکی به نقل از وبدا: نخود فرنگی ضمن پیشگیری از برخی بیماریهای چشمی و یبوست، به کاهش میزان کلسترول خون و کاهش وزن کمک می کند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه در هر صدگرم نخود فرنگی 134 کالری انرژی وجود دارد، افزود: نخود‌فرنگی سرشار از فیبر و در مقایسه با بسیاری از مواد غذایی دیگر حاوی پروتئین بیشتر و کالری و چربی کمتری است که از این نظر برای افرادی که قصد کم کردن وزن خود را دارند ، یک ماده‌ غذایی فوق‌العاده محسوب می‌شود.

دکتر نوید عطار افزود: نخود ‌فرنگی به علت سرشار بودن از فیبرهای غیر حلال از یبوست پیشگیری می‌کند و با توجه به دارا بودن پکتین و فیبرهای غذایی دیگر موجب کاهش میزان کلسترول خون می شود.

وی با اشاره به اینکه نخود فرنگی از بروز بسیاری از بیماریها پیشگیری می کند، اظهار داشت: صدگرم نخود ‌فرنگی حاوی نصف مقدار ویتامین K مورد نیاز روزانه‌ی ما است و این ماده‌ مغذی برای پیشگیری از تخریب بافت‌های استخوانی، تصلب شرایین، بیماری‌های قلبی و حتی سرطان مفيد است.

دکتر عطار خاطر نشان کرد: نخود‌فرنگی منبع فوق‌العاده‌ی ویتامین C و همچنین آنتی‌اکسیدان‌هایی نظير لوتئین وگزانتین محسوب می‌شود که از بیماری آب مروارید و برخی بیماری‌های چشمی دیگر پیشگیری می‌کند

 azmoon site

 

 

ورود کاربران

به جمع خانواده بزرگ علوم پزشكي خوش آمديد

افراد انلاين

ما 72 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top