logo

انتخاب رشته

انتخاب آزمون

در بیشتر رژیم های لاغری آبمیوه هایی با ترکیبات خاص برای چربی سوزی وجود دارد اما این نوشیدنی های خوش طعم می توانند خطری جدی برای سلامت به وجود آورند.

به گزارش سایت علوم پزشکی دات کام؛ بعضی از افراد برای لاغر شدن از رژیم غذایی حاوی مقادیر فراوان آبمیوه استفاده می کنند که مصرف بیش از حد این آبمیوه ها می تواند باعث بروز انواع بیماری ها شود.

آبمیوه طبیعی علاوه بر کمک به کاهش وزن و جذب مواد مغذی توسط بدن می تواند در دراز مدت باعث ابتلا به سردرد، بروز خستگی و سرگیجه، از دست رفتن حجم عضلات، بروز مشکلات کبدی و کاهش باروری در بانوان شود.

امروزه بسیاری از افراد در جهان برای کاهش وزن و درمان اختلالاتی چون آسم و یا پسوریازیس در رژیم غذایی روزانه خود از آبمیوه استفاده می کنند. یکی از فواید آبمیوه و یا ترکیب میوه ها می توان کاهش چین و چروک، آبرسانی و لطافت پوست را نام برد.

کارشناسان به خانم های باردار و یا افرادی که به خاطر مشکلات کلیوی تحت دیالیز قرار دارند توصیه می کنند از مصرف آبمیوه به میزان زیاد خودداری کنند زیرا ممکن است بیماری آنها تشدید شود و یا در زنان باردار رشد جنین دچار اختلال شود..

مصرف بالای آب پرتقال می تواند باعث تنگی عروق خونی و بروز سردردهای میگرنی در افراد شود، مرکبات می تواند منجر به کاهش سطح منیزیم بدن شود که محرکی قوی برای عود سردردهای میگرنی در افراد است همچنین مصرف بیش از اندازه مرکبات می تواند باعث خستگی شدید، تحریک پذیری و بروز یبوست در افراد شود