جستجو در سایت:

                  

ريیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشكي همدان از راه اندازي رشته فوریتهای پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته برای نخستین بار در دانشکده پرستاری و مامایی خبر داد. دکتر "پریسا پارسا" اظهار كرد: این اقدام در بالا بردن سطح علمی دانشجویان و افزایش سطح مرکز فوریتهای پزشکی استان موثر است.

ایشان با بیان اینکه دانشکده پرستاری و مامایی در سال 65 به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: این دانشکده هم اکنون در سه رشته دانشجو دارد و در مقطع کارشناسی ارشد نيز دانشجو مي پذيريم.

دكتر پارسا با اشاره به لزوم راه اندازی مقطع كارشناسي ارشد رشته مامایی، عنوان كرد: با توجه به وجود مرکز بهداشت مادر و کودک در دانشکده پرستاری و مامایی طبق برنامه ریزیهای صورت گرفته برای بالا بردن سطح سلامت مادر و نوزاد تلاش می شود.

رييس دانشكده پرستاري و مامايي دانشگاه علوم پزشكي همدان بر لزوم وجود نیروی کمکی در  NICU نوزادان در همدان و ایجاد مرکز ناباروری تاکید کرد. وي با بیان اینکه در مقطع PHD پرستاری یک دوره فارغ التحصیل پرستاری داشتیم، افزود: این تعداد معادل هشت درصد کل دانشجویان را تشكيل مي دهد. دكتر پارسا اضافه کرد: هم اکنون افزون بر 600 دانشجو در دانشکده پرستاری و مامایی مشغول به تحصیل هستند و در چهار رشته نيز نوگشایی داشتیم.

وي توسعه تحصیلات تکمیلی را امري ضروری دانست و گفت: لازم است برنامه‌ریزیها به گونه‌ای باشد که افراد بتوانند در سطح بالاتری مشغول به تحصیل شوند و از کاهش انگیزه افراد جلوگیری شود. دكتر پارسا بيان کرد: بايد طراحی چارت سازمانی و جذب نیروی انسانی متخصص به گونه‌ای باشد که افراد متخصص و خوبی تربیت شوند.

ایشان با اشاره به مشکل کمبود فضای فیزیکی، تصریح کرد: تعداد 21 دوره آموزشی در دانشکده پرستاری و مامایی و تعداد هشت کلاس درس در این دانشکده وجود دارد. دكتر پارسا افزود: از دیگر اقدامات انجام شده انتشار مجله علمی دانشکده پرستاری و مامایی و مقالات همکاران نقش ارزشمندی در بالا بردن سطح تحصیلات تکمیلی همکاران داشته است.

ريیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشكي همدان خاطرنشان کرد: تعداد 600 دانشجو،  29 عضو هیات علمی، شش استادیار در دانشکده پرستاری و مامایی فعالیت می‌کنند، همچنین 9 نفر دانشجوی PHD در دانشکده پرستاری و مامایی هستند که باید از این افراد در سطح مناسبی استفاده شود.

leithner sana award

 

 azmoon site

 

ورود کاربران

به جمع خانواده بزرگ علوم پزشكي خوش آمديد

افراد انلاين

ما 205 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top