logo

انتخاب رشته

انتخاب آزمون

سایت علوم پزشکی: به نقل از فارس، رئیس اورژانس تهران با اشاره به مراجعه 4نفر به اتوبوس ‌آمبولانس‌ اورژانس در 4میدان پایتخت به دلیل آلودگی ریزگردهای هوا گفت: سه نوع ماسک آلفا، N95 و FSP2 در داروخانه‌ها برای استفاده مردم به طور وسیع توزیع شده است. رضا دهقان‌پور، با اشاره به تشدید آلودگی ریزگردهای هوا در شهر تهران و برخی شهرهای دیگر کشورمان اظهار داشت: تاکنون 4نفر به دلیل مشکلات تنفسی و نوسانات فشار خون به اتوبوس آمبولانس‌های اورژانس تهران در 4 میدان بزرگ پایتخت مراجعه کردند که اقدامات درمانی برای آنان صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه در این اتوبوس آمبولانس‌های اورژانس تهران پزشک و پرستار مستقر و خدمات امدادی اولیه جهت اقدامات درمانی برای بیمارانی که دچار تشدید آلودگی ریزگردها شده‌اند صورت می‌پذیرد، افزود: توصیه می‌شود افراد از سفرهای غیر ضروری در شهر خودداری کنند و در صورت تردد نیز ماسک بر صورت داشته باشند. دهقانپور تصریح کرد: در حال حاضر با مجوز وزارت بهداشت سه نوع ماسک آلفا ، N95 و FSP2 به صورت گسترده در بین داروخانه‌ها برای استفاده مردم جهت جلوگیری از تشدید بیماری بر اثر ریزگردهای هوا توزیع شده است.

رئیس اورژانس تهران ادامه داد: سالمندان، کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی عروقی باید بیشترین مراقبت‌ها را در این زمینه داشته باشند و افرادی نیز که در خودروها در حال رانندگی هستند باید از پایین کشیدن شیشه‌های خودرو خودداری کنند. دهقان‌پور گفت: افراد باید دقت کنند که در این ایام فعالیت‌های ورزشی و پیاده‌روی خود را در فضای باز کاهش دهند و در زمینه تغذیه نیز از لبنیات، شیر و ماست کم‌چرب، سبزیجات و میوه‌جات بیشتر استفاده کنند.