جستجو در سایت:

                  

 

سایت علوم پزشکی: با ورود تکنولوژی فیت لنز تماسی جدید به کشور، نیاز به پیوند قرنیه برای مبتلایان به اختلالات شدید قرنیه ای مرتفع می شود.

 

به گزارش وب­دا دبیر علمی پنجمین کنگره جامعه  اپتومتری ایران ضمن اعلام خبر  ورود تکنولوژی فیت لنز تماسی جدید به کشور گفت: این عدسی های تماسی برای افرادی که دچار بیماری های خاص چشمی، خشکی بسیار شدید چشم و یا اختلالات شدید قرنیه هستند می تواند تجویز شود و نیاز به پیوند قرنیه و  عمل های جراحی سخت را برای این گروه از بیماران مرتفع می کند.

دکتر ابراهيم جعفرزاده پور ضمن تاکید بر این که بر مطالبه عمومی نسبت به سلامت بینایی افزوده شده است، گفت: به همین علت جامعه اپتومتری ایران موظف است با تجهیز خود به دانش نوین روز،  خدمات خوبی به مردم ارائه کند.

وی با اعلام خبر برگزاری پنجمین کنگره جامعه اپتومتری ایران، عنوان کرد: در خلال این کنگره دستاوردهای جدیدی که در زمینه تجویز، ساخت و ارائه عینک های طبی  و عدسی های تماسی وجود دارد، در اختیار اپتومتریست ها قرار می گیرد.

دانشيار گروه اپتومتري دانشگاه علوم پزشکي تهران در ادامه از ورود تکنولوژی فیت لنز جدیدی به کشور خبر داد و گفت: این تکنولوژی در این کنگره معرفی خواهد شد. باید گفت ایران سومین کشور آسیایی است که به این تکنولوژی دست یافته و اکنون جزو کشورهای پیشرفته ارائه کننده خدمات بینایی در این زمینه محسوب می شود.

وی افزود: این عدسی های تماسی برای افرادی که دچار بیماری های خاص چشمی، خشکی بسیار شدید چشم و یا اختلالات شدید قرنیه هستند می تواند تجویز شود.

به گفته جعفرزاده پور، این فیت لنز تماسی جدید  نیاز به پیوند قرنیه و  عمل های جراحی سخت که شاید ریسک بالایی داشته باشد را برای این گروه از بیماران مرتفع می کند.

این متخصص بینایی سنجی با بیان این که این لنزها دائمی نیستند، گفت: در واقع عدسی هایی بسیار بزرگی هستند که بر روی سطح چشم قرار داده می شوند و قسمتی از سفیدی چشم را هم پوشش می دهند و با ایجاد  پلی بر روی سطح قرنیه باعث می شوند مایع مناسبی میان قرنیه و لنز پر شود و در نهایت ناهمواری های سطح قرنیه را بپوشاند.

وی در ادامه با اشاره به این که هتل المپیک تهران در روزهای بیست و دوم و بیست و سوم تیرماه پذیرای حضور بیش از 400 بینایی سنج و اپتومتریست از سراسر کشور خواهد بود.

 azmoon site

 

 

ورود کاربران

به جمع خانواده بزرگ علوم پزشكي خوش آمديد

افراد انلاين

ما 101 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top