logo

انتخاب رشته

انتخاب آزمون

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، از ایجاد فرصت مجدد برای ثبت نام متقاضیان آزمون کارشناسی ارشد 97 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از 30 بهمن ماه خبر داد.
حسین توکلی روز شنبه افزود: بمنظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبان متقاضی ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد 97 که به هر دلیلی نسبت به آن اقدام نکردند، مهلت مجددی برای ثبت نام از 30 بهمن ماه تا سوم اسفند ماه در نظر گرفته شده و آنان با مراجعه به سایت سازمان سنجش (sanjesh.org) و مطالعه دقیق دفترچه راهنما در صورت واجد شرایط بودن نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
وی اظهار کرد: همچنین داوطلبانی که قبلا نسبت به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 97 اقدام کردند در این بازه زمانی می توانند نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات خود با مراجعه به سایت سازمان سنجش اقدام کنند.
توکلی ادامه داد: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397 در 6 گروه آموزشی و 140 کدرشته شامل 54 کدرشته علوم انسانی، 17 کدرشته علوم پایه، 24 کدرشته فنی و مهندسی، 23 کدرشته کشاورزی و منابع طبیعی، 13 کدرشته هنر و 9 کدرشته دامپزشکی در روزهای پنجشنبه و جمعه 6 و 7 اردیبهشت سال 1397 برگزار خواهد شد.
به گفته وی، پیش از این داوطلبان از 16 تا 26 آذر ماه امکان ثبت‌نام داشتند، در این مهلت 621 هزار و 325 نفر در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.
مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به پایان مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد موسسات غیرانتفایی گفت: در این تکمیل ظرفیت 623 نفر ثبت نام کردند.
وی افزود: این درحالیست که ظرفیت پذیرش در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد موسسات غیرانتفایی 856 نفر بوده است.