جستجو در سایت:

                  

senior-testنتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سراسری ۹۳ را می بایست روز دوشنبه 3 شهریورماه در سایت سازمان سنجش مشاهده نمایید. دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش اعلام کرد ظرفیت پذیرش حدود ۱۰۰ هزار نفر است.  وی با اشاره به جزئیات آماری در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ گفت: برای ۱۳۶ رشته که به صورت متمرکز پذیرش دارند ۹۵۰ هزار و ۴۲۹ نفر شرکت کردند که از این تعداد ۴۹۳ هزار و ۷۵۰ نفر زن و ۴۵۶ هزار و  ۶۷۹ نفر مرد بودند.  توکلی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۱۲ هزار و ۸۰۵ نفر علاوه بر کد رشته امتحانی خود در کد رشته امتحانی دوم هم ثبت نام کردند که ۵۳ هزار و ۱۰۵ نفر زن و ۵۹ هزار و ۷۰۰ نفر مرد بودند. با توجه به شرکت برخی از داوطلبان در دو کد رشته امتحانی یک میلون و ۶۳ هزار و ۲۳ کارت صادر شد.  وی یادآور شد: پیش از این قرار بود آزمون در روزهای ۱۶ تا ۱۸ بهمن برگزار شود که پس از بارش برف شدید و مسدود شدن راه های ارتباطی آزمون پس از یک هفته تعویق در روزهای ۲۳ و ۲۴ و ۲۵ بهمن برگزار شد .

 مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: بعد از برگزاری آزمون تعداد ۷۸۰ هزار و ۴۷۷ نفر در جلسه آزمون حاضر بودند که از این تعداد ۴۱۱ هزار و ۹۷۵ نفر زن و ۳۶۸ هزار  ۵۰۲ نفر مرد بودند. همچنین تعداد ۸۸ هزار و ۶۰ نفر در رشته امتحانی شرکت کردند.   وی با اشاره به انتشار کارنامه و شرایط انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ گفت: پس از انتشار کارنامه روی سایت سازمان سنجش ۳۷۴ هزار و ۸۲۶ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد ۱۸۵ هزار و ۸۶۷ نفر زن و ۱۸۸ هزار و ۹۵۹ نفر مرد بودند. همچنین ۲۳ هزار و ۳۰۱ نفر در دو رشته مجاز شدند.   توکلی اضافه کرد: ۲۹۱ هزار و ۷۶ نفر انتخاب رشته کردند که از این تعداد ۱۴۷ هزار و  ۷۲۴ نفر زن و ۱۴۳ هزار و ۳۵۲ نفر مرد بودند. در نهایت ظرفیت پذیرش با احتساب استعدادهای درخشان که از سوی دانشگاه ها پذیرفته می شوند حدود ۱۰۰ هزار نفر است.  مشاور عالی سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور خاطرنشان کرد: ثبت نام از کلیه‌ پذیرفته‌ شدگانی‌ که‌ اسامی‌ آنها به‌ عنوان‌ پذیرفته‌ شدگان‌ نهایی‌ در هر یک‌ از ۱۳۲ کدرشته‌ امتحانی‌ اعلام‌ شده‌ است‌، بر اساس تاریخ های اعلامی از سوی دانشگاه ها است. اما در صورتی که دانشگاه ها برنامه زمانی ثبت نام اعلام نکرده باشند پذیرفته شدگان در یکی از روزهای شنبه تا سه شنبه ۸ تا ۱۱ شهریورماه باید برای ثبت نام به موسسه محل قبولی مراجعه کنند.  وی تاکید کرد: کلیه پذیرفته شدگان می‌بایست در زمان مقرر برای ثبت‌نام به موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند و در صورت عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در تاریخ‌ یا تاریخ‌های تعیین شده برای ثبت‌نام، به منزله انصراف از ادامه تحصیل آنان تلقی خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، فهرست اسامی قبول شدگان نهایی ۱۱ کد رشته امتحانی باقیمانده از ۱۴۳ کد رشته امتحانی شامل  ۱۱۴۷ (اطلاعات و حفاظت اطلاعات)، ۱۱۴۹ (مدیریت امور دفاعی «۱» ارتش جمهوری اسلامی ایران)، ۱۱۵۰ (مدیریت امور دفاعی «۲» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، ۱۱۵۱ (فرماندهی مدیریت انتظامی «۳»)، ۱۱۵۳ (مدیریت اطلاعاتی)، ۱۱۵۴ (مطالعات دفاعی استراتژیک)، ۱۱۵۵ (اطلاعات استراتژیک)، ۱۱۵۶ (آماد)، ۱۱۵۷ (مدیریت بحران)، ۱۱۵۸ (پدافند غیرعامل، دانشگاه امام حسین«ع») و ۱۱۵۹ (پدافند غیرعامل ـ امنیت ملی، دانشکده علوم و فنون فارابی) به علت داشتن شرایط خاص و با توجه به اینکه ثبت نام و برگزاری آزمون برخی از کد رشته های امتحانی مذکور توسط موسسات آموزشی ذیربط با هماهنگی سازمان سنجش انجام شده است، به طریق مقتضی، با هماهنگی ارگانهای مربوط متعاقباً استخراج و اعلام خواهد شد.

 azmoon site

 

 

ورود کاربران

به جمع خانواده بزرگ علوم پزشكي خوش آمديد

افراد انلاين

ما 195 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top