logo

انتخاب رشته

انتخاب آزمون

danlod daftarche arshad vezarat behdasht

دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی امروز 24 مرداد ماه 97 بر روی سایت منتشر خواهد شد. به گزارش سایت علوم پزشکی، دفترچه انتخاب رشته‌محل آزمون ارشد علوم پزشکی از امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می‌شود. متقاضیانی که نتایج خود را دریافت کرده اند جهت اطلاع از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در رشته های وزارت بهداشت با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و دریافت دفترچه می توانند اقدام به الویت بندی رشته /محل در انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت نمایند.

کارنامه افراد شرکت کننده در آزرمون ارشد وزارت بهداشت  شامل مشخصات فردی، سهمیه، معدل (براساس اعلام داوطلب)، نمره خام دروس امتحانی به درصد، نمره کل تراز به درصد، رتبه در سهمیه و رتبه کل داوطلب در بین کلیه داوطلبان همان رشته بدون اعمال سهمیه (رتبه آزاد) از طریق سایت سنجش آموزش پزشکی در دسترس است.

تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۸۰ هزار و ۵۶۳ نفربوده که از این بین ۵۶ هزار و ۳۸۱ نفر حاضر در جلسه آزمون تعداد ۳۲ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

در آزمون فوق نمره کل تراز داوطلب براساس معدل به میزان ۲۰ درصد و نمره کتبی به میزان ۸۰ درصد محاسبه شده است. بنابراین هرگونه مغایرت در معدل سبب لغو قبولی داوطلب خواهد شد. افرادی که معدل آنها مغایر با معدل درج شده در کارنامه است باید قبل از شروع انتخاب رشته محل نسبت به ویرایش معدل خود اقدام کنند.

 داوطلبان توجه داشته باشند، معدل درج شده توسط داوطلب در در فرم ثبت نام  بعد از قبولی در هنگام ثبت نام در دانشگاه کنترل می‌شود و درصورت داشتن هرگونه مغایرتی در درج معدل ،دانشگاه از ثبت نام خودداری کرده و قبولی کان لم یکن تلقی خواهد شد.