logo

انتخاب رشته

انتخاب آزمون

senior-testسوالات رایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 93 آخرین بروزرسانی: 92/11/19 درصورت داشتن سوالی خاص که جواب آن در این صفحه و در دفترچه راهنما کنکور کارشناسی ارشد پزشکی 93 موجود نیست آن را از طریق ایمیلarshad93 @ sanjeshp .i r برای مرکز سنجش پزشکی ارسال نمایید.

پاسخ كليه سوالات در دفترچه راهنما کنکور کارشناسی ارشد پزشکی 93 دقيقاً درج شده است .لذا پيش از هرگونه اقدام لطفاً دفترچه راهنما دقيقاً مطالعه شود. افرادي كه داراي سؤالات مشابه با سؤالات درج شده در قسمت سؤالات رايج مي باشند. به اين سؤالات مراجعه نمايند.

سوال - اينجانب 15/11/91 فارغ التحصيل شده ام ؛ در آزمون كارشناسي ارشد 92 نيز شركت و مردود شده ام ، درحال حاضر بيش از يكسال از فارغ التحصيلي ام نگذشته و هنوز طرح خود را شروع نكرده ام آيا مي توانم در ارشد 93 شركت كنم يا خير؟

جواب :طبق ماده 1- بند3 شرايط اختصاصي، مشمولان طرح نيروي انساني فارغ التحصيل در يكي از رشته هاي مورد نياز وزارت بهداشت در فرصت يكساله بعد از فراغت از تحصيل، فقط يكبار مي توانند در آزمون ورودي كارشناسي ارشد شركت نمايند. لذا باعنايت به اينكه شما بعد از فارغ التحصيلي در فرصت يكساله خود يكبار در آزمون شركت نموده ايد، مجاز به شركت درآزمون نمي باشيد.

___________________________________

سوال- اينجانب 30/4/92 فارغ التحصيل شده ام ؛ در آزمون كارشناسي ارشد 92 نيز شركت و مردود شده ام ، و در حال گذراندن طرح مي باشم، مي توانم در ارشد 93 شركت كنم يا خير؟

جواب :طبق تبصره1- ماده 1- بند3 شرايط اختصاصي، باتوجه به اينكه در آزمون سال 92، بعد از برگزاري آزمون، فارغ التحصيل شده ايد و در زمان آزمون مشمول محسوب نمي شديد، مجاز به شركت در آزمون 93 مي باشيد.

___________________________________

سوال - اينجانب 30/11/91 فارغ التحصيل شده ام ؛ و تاكنون در آزمون كارشناسي ارشد شركت نكرده ام ، درحال حاضر مشغول گذراندن طرح مي باشم آيا مي توانم در آزمون كارشناسي ارشد سال 93 شركت كنم ؟

جواب :طبق ماده 1- بند3 شرايط اختصاصي، مشمولان طرح نيروي انساني فارغ التحصيل در يكي از رشته هاي مورد نياز وزارت بهداشت مي توانند در فرصت يكساله بعد از فراغت از تحصيل فقط يكبار در آزمون شركت نمايند. باعنايت به اينكه شما در اين فرصت يكساله در آزمون شركت ننموده ايد، لذا مجاز به شركت در آزمون 93 مي باشيد.

___________________________________

سوال - اينجانب دانشجوی ترم آخر رشته پرستاری مي باشم که (در تاريخ 31/6/93 فارغ التحصیل می شوم) امکان ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 93 و 94 و همچنين ادامه تحصیل قبل از انجام طرح را دارم؟

جواب :طبق ماده 1- بند3 شرايط اختصاصي، مشمولان طرح نيروي انساني فارغ التحصيل در يكي از رشته هاي مورد نياز وزارت بهداشت مي توانند در فرصت يكساله بعد از فراغت از تحصيل فقط يكبار در آزمون شركت نمايند. باتوجه به اينكه شما در هنگام آزمون مشمول محسوب نمي شويد و در فرصت يكساله خود فقط يكبار مجاز به شركت در آزمون مي باشيد، مجاز به شركت در آزمون 94 نيز خواهيد بود .

___________________________________

سوال - اينجانب دانشجوی ترم آخر رشته اتاق عمل مي باشم كه در تاريخ 5/3/93 فارغ التحصیل می شوم باتوجه به اينكه تا زمان ثبت نام آزمون سال 94 فرصت يكساله ام به پايان نخواهد رسيد، آيا مجاز به شركت در آزمون سال 93 و 94 قبل از انجام طرح مي باشم ؟

جواب : طبق تبصره 2-ماده1- شرايط اختصاصي داوطلبان رشته هاي پيراپزشكي مشمول طرح نيروي انساني كه جزء رشته هاي مورد نياز وزارت بهداشت مي باشند، باتوجه به اينكه شما در هنگام آزمون مشمول محسوب مي شويد در فرصت يكساله خود فقط يكبار مجاز به شركت در آزمون مي باشيد، درصورتيكه در آزمون سال 93 شركت نماييد مجاز به شركت در آزمون 94 نخواهيد بود بعبارتي از فرصت يكبار خود استفاده مي نماييد. درصورتيكه در آزمون93 شركت ننماييد بدليل اينكه به هنگام ثبت نام آزمون سال 94 در فرصت يكساله خود در آزمون شركت نكرده ايد، مجاز به شركت در آزمون 94 خواهيد شد.

___________________________________

سوال -آیا فارغ التحصیلان رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی می توانند در رشته های بهداشت وایمنی مواد غذایی وعلوم وصنایع غذایی(گرایش کنترل کیفی) شرکت کنند؟ (ساير داوطلبان با سؤال مشابه اين سوال با هر مدرك تحصيلي ديگري)

جواب : جدول شماره 1 دفترچه راهنماي ثبت نام با دقت مطالعه شود . مدارك مورد پذيرش براي هر رشته امتحاني دقيقاً در اين جدول درج گرديده است.

___________________________________

سوال - اینجانب کارت ملی خود را جهت تعویض به اداره ثبت احوال ارسال کرده ام جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد بجاي اسکن اصل کارت ملی چه مدركي بايد ارسال كنم ؟

جواب : رسيد درخواست كارت ملي المثني را اسكن نموده و ارسال كنيد .

___________________________________

سوال -من در حدود 1 سال و 5 ماه است كه در حال گذراندن طرح هستم و تاريخ 3/7/92 پايان طرح محسوب مي شود باتوجه به اين تاريخ مي توانم در آزمون شركت كنم ؟

جواب : طبق بند 4 شرايط شركت مشمولين قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان، فارغ التحصيلان رشته-هاي پزشكي، دندانپزشكي، داروسازي بشرط اتمام خدمات موضوع قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان تا تاريخ 31/6/93، و يا معافيت از انجام آن، مجاز به شركت در آزمون مي¬باشند.

___________________________________

سوال - اينجانب متقاضي شركت در آزمون كارشناسي ارشد رشته پرستاري مراقبتهاي ويژه مي باشم، گواهي سابقه خدمت اينجانب را محل كارم به آن مركز ارسال نموده و تحت عنوان كارمند مركزآموزشي، درماني و تحقيقاتي مندرج گرديده آيا مورد قبول مي باشد يا خير؟

باتوجه به اينكه در گواهي هاي ارسال شده مشخصات فردي داوطلب از جمله كدملي و شماره شناسنامه و رشته امتحاني مورد تقاضا درج نگرديده ، بدليل عدم امكان الصاق مدرك مربوطه به پرونده داوطلب و نقص مدرك ،‌توصيه ميگردد درصورتيكه اين گواهي توسط محل كار در اختيار داوطلب قرار مي گيرد، خود فرد آنرا اسكن نموده و همراه ساير مدارك ارسال نمايد. يا حتي الامكان به مركز مربوطه شماره شناسنامه و كدملي را در گواهي مربوطه درج نمايد .

مي بايست در گواهي مربوطه درج شود كه داوطلب در بخش باليني مركز مذكور مشغول انجام وظيفه مي باشد .

___________________________________

سوال - من هنگام ثبت نام، آزمون امتحانی را خون شناسی و بانک خون انتخاب کردم، آیا هنگام ویرایش اطلاعات در اسفند ماه می توانم آزمون امتحانی را به ایمنی شناسی تغییر بدهم؟

جواب : بله – هرگونه تصحيح اطلاعات يا ارسال مدارك ناقص درحال حاضر فعال مي باشد و تا پايان زمان ثبت نام و ويرايش اطلاعات و تكميل مدارك امكانپذير مي باشد.

___________________________________

سوال -اینجانب دانشجوی سال آخر پرستاری دانشگاه آزاد هستم.من برای ثبت نام باید فرم 1 را پر کنم یا فرم 3 ؟

جواب : باتوجه به اينكه دانشجوي غير دانشگاههاي علوم پزشكي مي باشيد فرم شماره 3 بايد تكميل گردد.

___________________________________

سوال - من متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد هستم .متولد سال 1370 وتاکنون از سهمیه ای استفاده نکردم.وپدرم به مدت 19 ماه سابقه حضور در جبهه دارد.البته به عنوان رزمنده بسیجی .آیا من حق استفاده از این 20٪ سهمیه را دارم؟

جواب : خير . به عبارتي همانگونه كه در تبصره 5 تذكر مهم ماده 1-1-5 سهميه رزمندگان قيد شده اين سهميه شامل فرزندان و همسر رزمندگان و ايثارگران كه منحصراً مدت حضور در جبهه را دارند، نمي شود.

___________________________________

سوال -اينجانب در آزمون سراسری از سهمیه فرزند جانباز 25 درصد و بالاتر استفاده کردم آیا در آزمون کارشناسی ارشد مي توانم مجدداً از این سهمیه استفاده كنم؟

جواب : بله

___________________________________

سوال -دانشجوی ترم آخر کارشناسی رادیولوژی هستم وتا30شهریور 93 فارغ التحصیل میشوم ، جهت وضعيت طرح نیروی انسانی و نظام وظيفه چه مدركي را بايد ارسال كنم؟

جواب : فرم مخصوص دانشجويان ترم آخر

___________________________________

سوال -اينجانب پسوند نام خانوادگي ام را حذف كرده ام، آيا ارسال صفحه توضيحات شناسنامه جهت ثبت نام در آزمون كارشناسي ارشد كافي مي باشد؟

جواب : بله

___________________________________

سوال -آيا فرم شماره 4 سال گذشته برای امسال هم مورد قبول مي باشد؟

جواب :خير - همانگونه كه در بند د- شرايط اختصاصي مربوط به مدارك مورد نياز درج شده مدارك صادر شده مي بايست مربوط به سال 92 باشد.

___________________________________

سوال -اینجانب داراي لیسانس بیوتکنولوژی از دانشگاه آزاد فلاورجان مي باشم، آيا مشمول آیین نامه ی استعداد درخشان مي شوم يا خير؟

جواب : طبق ماده 1- تعاريف آيين نامه تسهيل ادامه تحصيل دانشجويان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر دانشگاه در سايت edc.behdasht.gov.ir ،

دانشگاه: منظور هريك از دانشگاههاي علوم پزشكي و موسسات وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كشور ودانشكده هاي علوم پزشكي وابسته به دستگاههاي اجرايي( شاهد، بقيه الله، ارتش و علوم بهزيستي) مي باشد.

دانشجو: منظور كليه دانشجويان شاغل به تحصيل و فارغ التحصيلان دانشگاههاي علوم پزشكي و موسسات وابسته به وزارت ودانشكده هاي علوم پزشكي وابسته به دستگاههاي اجرايي( شاهد، بقيه الله، ارتش و علوم بهزيستي) مي باشد.