جستجو در سایت:

                  

 پوست خشک 1

پوست خشک:

بر خلاف پوست چرب پوست خشک فاقد ترشح چربی ویا غدد چربی آن بسیار کم است و از آنجایی که چربی باعث نگه داشتن رطوبت در پوست می شود پوستی که غدد چربی کمی داشته باشد زود خشک می شود.

ویژگی های پوست خشک:

منفذ پوست کوچک است و در بعضی مواقع ساعاتی پس از شست و شو قابل رویت نیست. بافت پوست زبر و نازک است. پوست دارای پوسته پوسته هایی می باشد. پوست مستعد ابتلا به حساسیت است. رنگ پوست یک دست نیست و قرمزی پوست که گاه با خارش همراه است از ویژگی های بارز این نوع پوست است.

خشکی پوست در اثر نور خورشید ، بالا بودن دمای هوا، کمبود مصرف آب و هم چنین استفاده از صابونهای تند و شیمیایی بیشتر می شود.

مراقبت صحیح می تواند این نوع پوست را مرطوب و هیدراته کند. استفاده از صابونهای مخصوص پوست های خشک و استفاده از کرم ضد آفتاب و کرم های مرطوب کننده پوست راه حل خوبی برای مراقبت از این نوع پوست ها می باشد.

ویژگی های پوست خشک:

منافذ در ناحیه T گشاد و در بقیه نواحی کوچک است. رطوبت پوست در ناحیه چرب زرد رنگ و در ناحیه خشک گلگون است. معمولا لکه های پوستی وجود دارد که به صورت کک و مک و خال های قهوهای دیده می شود.

این نوع پوست نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به پوست های دیگر دارد چون هم زمان باید مراقب دو ناحیه ازپوست با ویژگی های مختلف بود. مراجعه به پزشک و استفاده از راهنمایی های پزشکی برای مراقبت از این نوع پوست بهترین راه حل می باشد.

سارا زعفرانی عیلام

 azmoon site

 

 

ورود کاربران

به جمع خانواده بزرگ علوم پزشكي خوش آمديد

افراد انلاين

ما 116 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top