logo

انتخاب رشته

انتخاب آزمون

علوم پزشکی: به نقل از فارس(91/01/23)، حسین علی شهریاری امروز در مراسم سالمند و سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: کارهای بسیار خوبی در کشور برای بیماران در حوزه بهداشت و درمان صورت پذیرفته است ولی با این حال بیماران و همراهانشان هنوز دچار مشکلات اصلی هستند.

وی با اشاره به یکی از فعالیت‌های خوب مجلس از جمله تصویب حق جذب به پزشکان و کادر غیر هیئت علمی اشاره کرد که یک سال با دولت در این زمینه کلنجار زده شد و افزود: به هر حال پرستاران در مشاغل سخت از جمله فعالان در اورژانس، آی سی یو، سی سی یو، بخش‌های سوختگی، عفونی باید برای آنان شرایط بهتری ایجاد شود و امتیاز بالایی برای آنان در نظر گرفته خواهد شد.

شهریاری گفت: به هر حال پرداختی دولت در روزهای پایانی سال صورت گرفت و با تلاش‌ها و فشارهای زیاد تعرفه‌گذاری پرستاران را در چند بیمارستان اجرا خواهیم کرد تا اختلاف حقوق پرستاران در داخل کشور و خارج کمتر شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر از ۳ هزار میلیارد تومان که دولت قرار بود به حوزه بهداشت و درمان تخصیص دهد ۲ هزار میلیارد تومان را با زور گرفتیم و اگر آن پرداختنی ۶ هزار میلیارد تومانی پرداخت شود هیچ بیماری در مراجعه به بیمارستان مبلغی را پرداخت نخواهد کرد و اگر نصف این مبلغ را در سال جاری پرداخت کنند قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته می‌شود.

شهریاری خاطرنشان کرد: در این زمینه در حدود ۷۰ تا ۱۰۰ میلیارد ریال نیز به احتمال زیاد به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال جاری پرداخت می‌شود تا بتوانند در سال آتی شروع خوبی را برای ارائه خدمات در حوزه بهداشت و درمان به مردم داشته باشند.