logo

انتخاب رشته

انتخاب آزمون

سایت علوم پزشکی: به نقل از فارس، محمدرضا شمس اردکانی، مشاور وزیر بهداشت در امور طب سنتی از آغاز به کار رسمی دانشکده طب سنتی اردکان با ۴ دانشجو از مهر امسال خبر داد.  محمدرضا شمس اردکانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردکان اظهار داشت: این دانشکده از سال گذشته به عنوان یکی از دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی یزد در شهر اردکان آغاز به کار کرده و دانشجویان رشته تخصصی طب سنتی فعلا به صورت موقت در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل هستند که به زودی ادامه تحصیلات خود را در اردکان پی خواهند گرفت.

مشاور وزیر بهداشت اضافه کرد: در حال حاضر تجهیزات مورد نیاز این دانشکده تامین شده و بخش اداری آن نیز آغاز به کار کرده است. رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به راه‌اندازی رشته طب سنتی در سال 1386 برای نخستین بار در کشور تصریح کرد: نخستین دانشکده طب سنتی با مصوبه شورای گسترش دانشگاه‌ها در دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز به کار کرد و از آن زمان مقرر شد که دانشگاه‌های ایران، شاهد، شهید بهشتی و تهران همزمان در دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشجوی رشته طب سنتی داشته باشند.

مشاور وزیر بهداشت با اشاره به پذیرش 24 دانشجوی طب سنتی در سال اول تاسیس این دانشکده در تهران عنوان کرد: خوشبختانه رشته داروسازی سنتی نیز ایجاد شده و رشته تاریخ پزشکی نیز آخرین مراحل تصویب خود را در شورای گسترش و شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم می‌گذراند. شمس اردکانی از فعالیت شش دانشکده طب سنتی در کشور خبر داد و اظهار داشت: دانشکده طب سنتی کرمان، مشهد، شیراز، تهران و اردکان راه‌اندازی شده که دو دانشکده در دانشگاه‌های شهید بهشتی و علوم پزشکی تهران مستقر هستند.

رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: در مجموع 200 دانشجوی رشته طب سنتی در دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل هستند و 50 دانشجو نیز در رشته داروسازی سنتی در دانشکده‌های داروسازی مشهد،کرمان، شیراز و تهران تحصیل می‌کنند. شمس اردکانی بیان کرد: نخستین دانشجویان رشته طب سنتی فارغ التحصیل شده‌اند همچنین نخستین دانشجوی فارغ التحصیل رشته طب سنتی نیز به عنوان رئیس دانشکده طب سنتی اردکان انتخاب و مشغول به کار شده است.